טיפים לנשים בהריון

גילית שאת בהריון? מזל טוב! חשוב לשמור על בריאות נפשית, פיזית, תזונה נכונה ואורח חיים שפוי במהלך תשעת החודשים הקרובים. אז הגיע הזמן לאמץ הרגלים חדשים ולסגל אורח חיים מעט שונה לזמן הקרוב. קבלי 5 טיפים למהלך ההריון

 

גילית שאת בהריון! מזל טוב! אז מה הלאה? איך שומרים על תשעת החודשים הבאים מאוזנים, כיצד ממשיכים לטפח את אורח החיים הבריא שאת רגילה אליו, כאשר את מוצפת בהורמונים, חשקים ומגבלות שונות. מה מותר, מה אסור ומה מומלץ?

רגע לפני שנעוף על הטיפים הטובים ביותר עבורך, אנחנו מניחים שמיותר לציין שתצטרכי להימנע ולהתרחק מאלכוהול על כל סוגיו וסיגריות ומוצרי טבק, על מנת לשמור על בריאות העובר. ועכשיו נדבר על הבריאות שלך…

טיפ 1: אוכלת עבור אחת

בואי נשים את הקלפים על השולחן, מש ליד צלחת האוכל, את לא אוכלת בשביל שניים, את אוכלת בשביל אחת (אולי אחת רעבה והורמונלית במיוחד, אבל אחת)

אכלי באופן מבוקר, שמרי על תזונה בריאה, היצמדי למאכלים המותרים בהריון ולמאכלים בריאים עשירים בויטמינים, מינרלים ושמנים חיוניים אשר יתרמו להתפתחותו התקינה של העובר. כמובן שיש להימנע מאכילת מאכלים אסור במהלך ההריון לדוגמה בשר נא, דג נא ומאכלים אשר עלולים להוביל להרעלת מזון אשר מסוכנת מאוד לנשים הרות.

בנוסף, מומלץ להפחית משמעותית בשתיית קפה ומשקאות ממותקים. הקפידי גם על שתיית מים מרובה.

טיפים לנשים בהריון

טיפ 2: תקשיבי לגוף שלך

מכירה את זה שנופלת עלייך עייפות באמצע היום, מכירה את זה שאת נלחמת חזק חזק בעייפות בשביל להמשיך את היום ולסיים את כל המטלות שצברת למהלך היום?

אז הפעם תשחררי, תני לעצמך בחודשים הקרובים את המנוחה שהגוף שלך מבקש, הוא עובד קשה מאוד על מנת שהתינוק יוכל להתפתח באופן תקין ובריא, תאפשרי לו את זה בכך שלא תלחמי בעייפות, השינה חשובה מאוד עבורך. ומיותר לציין שלאחר תשעת החודשים האלו היא לא תתאפשר לך כפי שהיית רוצה.

טיפ 3: תרגישי טוב עם עצמך

תמשיכי, או תתחילי להקפיד על טיפוח העור, הציפורניים, השיער ותתלבשי בצורה כזו שתתרום לך לביטחון העצמי והכללי ולא תוריד אותו.

יחד עם זאת, הקפידי על לבוש נוח, שתואם לשלב בו את נמצאת ותואם לגודל. כמובן שגם לנעליים יש חלק חשוב בכל עניין הנוחות.

טיפ 4: תתפנקי

כשאת מרגישה טוב, התינוק מרגיש טוב. זו לא קלישאה. זו אמת של ממש, האנרגיות החיוביות שלך מקרינות על העובר. אז שמרי על מורל גבוה, תרשי לעצמך להתפנק מדי פעם ושדרי אליו המון אנרגיות טובות ואהבה.

טיפ 5: היצמדי להמלצות רפואיות

ישנם ויטמינים ומינרלים אשר הכרחיים להתפתחות העובר, בדוגמת ברזל וחומצה פולית. בכל נושא הויטמינים יש להיוועץ ברופא, הקפידי על היצמדות להוראות הרופא לטובת התפתחות תקינה של ההריון ושל העובר והקפידי על בדיקות בזמן ההריון.

טיפים לנשים בהריון