הריון לפי שבועות

רוצה לדעת מתי את צפויה להרגיש את הבעיטה הראשונה של התינוק או מתי עושים את האולטרסאונד הראשון? במהלך ההיריון כל שבוע יביא עימו התפתחויות ואבני דרך חדשים. אם את רוצה לדעת מה עובר על העובר שלך ומה מומלץ לעשות בכל שלב לאורך הדרך המשיכי לקרוא ותלמדי על המסע המרגש שצפוי לכם במהלך תשעת החודשים הבאים.

ההיריון בשבוע 0 עד השבוע ה – 8

שלושה שבועת אחרי היום האחרון של המחזור האחרון, הביצית המופרית מתקדמת לאיטה במעלה החצוצרה לכיוון הרחם. בשלב זה, אם את חושדת שאת בהריון מומלץ לקבוע תור אצל רופא נשים. במידה ואת אכן בהריון מומלץ להתחיל לקחת חומצה פולית וויטמין D ולהפסיק הרגלים שיש להימנע מהם בזמן ההיריון כמו צריכת אלכוהול וסיגריות. בנוסף, במידה ואת נוטלת תרופות מרשם יש לוודא עם רופא האם יש צורך להפסיק או להחליף תרופות מסוימות.

ההיריון בשבוע 9 עד השבוע ה – 12

בשבוע ה- 9 הפנים הידיים והרגליים של התינוק כבר מתחילים להתפתח ועד סוף השבוע ה- 12 כל האיברים של התינוק יתגבשו. בשלב זה את עשויה להבחין בתנודות במצב רוח שלך, רגעים של עצב שהופכים פתאום לשמחה, שינויים אלו הם חלק נורמלי מהתהליך וצפויים להתמתן בהמשך ההיריון. במהלך שלב זה את עלולה לסבול מעצירות וכאבי בטן, אם הבעיה נמשכת והכאב חזק במיוחד פני להתייעצות עם הרופא שלך.

הריון לפי שבועות

ההיריון בשבוע 13 עד השבוע ה – 14

בשלב זה אורך התינוק מכף רגל ועד ראש הוא כ-85 מילימטר ועד סוף השבוע ה-16 התינוק צפוי להתחיל לעשות הבעות בפנים. אחרי השבוע ה-24 הריאות מתפתחות ברמה שמאפשרת סיכויי הישרדות לתינוק שנולד בשלב הזה. אם הרגשת בחילות וחולשה עד כה מעתה תחושות שכאלה צפויות להתמתן. בשלב זה את עשויה לסבול מכאבי גב שכן המשקל של הרחם גדל וההורמונים משפיעים על רקמות החיבור בגוף.

ההיריון בשבוע 25 עד השבוע ה – 36

התינוק מתחיל לסגל לעצמו הרגלי שינה וערות. לא תמיד ההרגלים שלו יחפפו לשלך ובהחלט קיים סיכוי שהבעיטות שלו יעירו אותך בלילה. בסביבות השבוע ה- 32 התינוק יתהפך והראש שלו יפנה כלפי מטה, בפוזיציה המתאימה ללידה. בהמשך, העצמות של התינוק ילכו ויקשיחו עם כי עצמות הגולגולת יישארו רכות יחסית. בשלב זה את עשויה לסבול מהתכווצויות ברגליים וצורך תכוף ללכת לשירותים. כמו כן בשל המשקל הרב סביר להניח שתהיי עייפה יותר ותצטרכי לנוח לעיתים קרובות יותר.

ההיריון בשבוע 37 עד השבוע ה – 40

בשלב זה התינוק מוכן ללידה ומשקלו נע בדרך כלל בין 3 ל-4 קילוגרם. מערכת העיקול של התינוק סיימה להתפתח ויכול להיות שתשימי לב שינוי בצורה של הבטן שכן התינוק נע לכיוון האגן. בדרך כלל הלידה מתרחשת בשבוע ה-40 להיריון.

הריון היא מן החוויות המיוחדות והמרגשות שיש לחיים להציע, אם זאת אין ספק כי זאת חוויה מורכבת העשויה להיות מאתגרת לפרקים. מסיבה זאת חשוב שתהיי מוכנה ותדעי מה צפוי לך בהמשך הדרך והכי חשוב, רק בריאות והמון מזל טוב.